Főmenü
OTDK-n helyezést elért hallgatók
2011. február 20, vasárnap
Ballabás Dániel, 20:31
Képgaléria  Nyomtatás  E-mail 

2009

Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció

Zelei Zoltán (földrajz, ba/bsc, nappali, alapképzés)
Sajólászlófalvi kora - miocén (kárpáti) korú ősmaradványok tafonómiája
3. helyezés

Témavezető: dr. Dávid Árpád

 
Humán Tudományi Szekció

Kerékgyártó Mihály (angol nyelv és irodalom, főiskolai, nappali, alapképzés)
Satire and Dystopia in English Literature
2. helyezés

Témavezető: dr. Antal Éva


Informatika Tudományi Szekció

Csekő Gábor (matematika, ba/bsc, nappali, alapképzés)
Élet a B-spline után - új görbetípusok a számítógépes geometriai modellezésben
3. helyezés

Témavezető: dr. Hoffmann Miklós


Troll Ede (matematika, ba/bsc, nappali, alapképzés)
Élet a B-spline után - új görbetípusok a számítógépes geometriai modellezésben
3. helyezés

Témavezető: dr. Hoffmann Miklós


Kémiai és Vegyipari Szekció

Lehotay Terézia (környezetvédelem, főiskolai, nappali, alapképzés)
Különböző talajtípusok szerves anyagainak és fémtartalmának hatása peszticidek fotolitikus degradációjára és az átalakulás mechanizmusára
Különdíj

Témavezető: dr. Kiss Attila, Virág Diána


Közgazdaságtudományi Szekció

Elek Ádám
(gazdálkodás, főiskolai, nappali, alapképzés)
A magyar sportmarketing fejlesztésének szükségessége és lehetőségei
Különdíj

Témavezető: Novotny Ádám


Művészeti és Művészettudományi Szekció

Simon Tímea (rajz - vizuális kommunkáció, főiskolai nappali képzés)
Műhely I.-II. (tempera, olaj, karton)
1. helyezés

Témavezető: F. Balogh Erzsébet


Zsupkó László (rajz - vizuális kommunikáció, főiskolai nappali képzés)
Várakozás (animáció)
1. helyezés

Témavezető: Szurcsik József


Balla Zsuzsanna (rajz - vizuális kommunkáció, főiskolai nappali képzés)
Arctalanul (30x40 cm, litográfia)
2. helyezés

Témavezető: Molnár László József


Veréb Veronika
(rajz - vizuális kommunkáció, ba/bsc nappali képzés)
Tér-idő 2. (50x70 cm, akril farost)
3. helyezés

Témavezető: Molnár László József


Zagyva Zoltán  (mozgóképkultúra és médiaismeret, ba/bsc, nappali, alapképzés)
32 [Harminckettő] (film)
3. helyezés

Témavezető: Borbás László


Kárpáthegyi István  (rajz - vizuális kommunikáció, főiskolai, levelező, alapképzés)
Házmester (50x70 cm, festmény)
Különdíj

Témavezető: F. Balogh Erzsébet


Pedagógia, Pszichológia,  Közművelődési és Könyvtártudományi Szekció
 
Bogárdi Tünde (szociálpedagógia, főiskolai, nappali, alapképzés)
Testvérféltékenységgel kapcsolatos szülői attitüd vizsgálata
1. helyezés

Témavezető: dr. Ludányi Ágnes


Oláh Krisztina
(andragógia, ba/bsc, nappali, alapképzés)
Autonómtanulás
1. helyezés

Témavezető: dr. Juhász Erika


Farkas Krisztina Gabriella (magyar nyelv és irodalom, főiskolai, nappali, alapképzés)
Az olvasás helye és megítélése az általános iskola felső tagozatában
2. helyezés

Témavezető: Czeglédi László


Nagy Andor (informatikus könyvtáros, egyetemi, nappali, alapképzés)
Történelemszemléletek a 16. századi Magyarországon a régi könyvek előszavainak tükrében
2. helyezés

Témavezető: dr. Verók Attila


Mizera Tamás (informatikus könyvtáros, ma/msc, levelező, alapképzés)
A Kárpát-medence 16-18. századi olvasmányműveltsége a mesterséget űző polgárok könyvjegyzékeinek tükrében
3. helyezés

Témavezető: dr. Verók Attila


Prógli Boglárka (pedagógia, főiskolai, levelező, alapképzés)
Drogprevenciótól az ártalomcsökkentésig – A megelőzés hatékonysága az egri középiskolákban és az elektronikus zenei partiélet szereplői körében
3. helyezés

Témavezető: Mogyorósi Zsolt


Budai Petra
(informatikus könyvtáros, ba/bsc, nappali, alapképzés)
Mit jelent egy könyvtár imázsa? A marketing és a PR kihívásai két megyei könyvtárban
Különdíj

Témavezető: dr. Verók Attila


Grebely Gergely (magyar nyelv és irodalom, főiskolai, nappali, alapképzés)
Az első magyar összefüggő nyelvemlék, a Halotti Beszéd és Könyörgés (Pray-kódex) nyomában
Különdíj

Témavezető: dr. Verók Attila


Trencsán Ágnes (szociálpedagógia, főiskolai, nappali, alapképzés)
Anonim alkoholisták és a csoportfüggőség vizsgálata
Különdíj

Témavezető: dr. Ludányi Ágnes


Varga Barbara (informatikus könyvtáros, ba/bsc, nappali, alapképzés)
Mekkora jelentőséggel bír a könyvtári honlap a kisebb települési könyvtárak életében napjainkban? (Ballószög, Helvécia, Fülöpháza, Jakabszállás és Szentkirály példája)
Különdíj

Témavezető: dr. Verók Attila


Tantárgypedagógiai és Oktatástechnológiai Szekció

Merkovics Erzsébet (matematika, főiskolai, nappali, alapképzés)
Matematikai társasjátékok 10-16 éves tanulók részére
Különdíj

Témavezető: dr. Makó Zita


Szekeres Tünde (gazdaságismeret, főiskolai, nappali, alapképzés)
Vállalkozásra fel! (Gazdaságismereti társasjáték középiskolások részére)
Különdíj

Témavezető: dr. Kádek István


Testnevelés- és Sporttudományi Szekció

Boda Eszter (sportszervező, ba/bsc, nappali, alapképzés)
A szabadidő eltöltés kultúrája, egy egri vizsgálat tükrében
1. helyezés

Témavezető: dr. Honfi László


Szabó Rácz Petra (testnevelőtanár, ma/msc, nappali, alapképzés)
A sportágválasztás indítékainak vizsgálata versenyúszóknál
1. helyezés

Témavezető: dr. Bíró Melinda


Pécsi Hajnalka (testnevelés, főiskolai, nappali, alapképzés)
Az olimpiai értékek nevelő hatásának vizsgálata testnevelő tanárjelöltek körében
3. helyezés

Témavezető: dr. Bíró Melinda


Turi Enese (testnevelő-edző, ba/bsc, nappali, alapképzés)
Zenés gimnasztikai gyakorlatlánc vizsgálata
3. helyezés

Témavezető: dr. Müller Anetta


Vince Gitta (sportszervező, ba/bsc, nappali, alapképzés)
A vízilabda sportág szponzorálása, az olimpiák tükrében
Különdíj

Témavezető: dr. Bíró Melinda

 

2007

Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció

Brindza Henrietta (földrajz, főiskolai, nappali, alapképzés)
Miocén csontoshalfogak összehasonlító paleoökológiai vizsgálata
Különdíj

Témavezető: dr. Dávid Árpád


Kaló Alexandra (környezetvédelem, főiskolai, nappali, alapképzés)
Bioeróziós nyomok harmadidőszaki gasztropodák mészvázain
Különdíj

Témavezető: dr. Dávid Árpád


Kovács Beatrix (földrajz, főiskolai, nappali, alapképzés)
Bioeróziós nyomok kárpáti korú Balanus-ok vázmaradványain
Különdíj

Témavezető: dr. Dávid Árpád


Humán Tudományi Szekció

Ballabás Dániel (történelem, főiskolai alapképzés)
Házasság, gyermekáldás és halál a Széchényi családban a Reformkortól a II. világháborúig
1. helyezés

Témavezető: dr. Pap József


Friedrich Timea (angol nyelv és irodalom, főiskolai, nappali, alapképzés)
A minimalista PRO- grammatika dilemmája
3. helyezés

Témavezető: dr. Czeglédi Csaba


Juhász Péter (magyar nyelv és irodalom, főiskolai, nappali, alapképzés)
Kísérlet Kassák Számozott verseinek egyetlen szövegként való olvasására
3. helyezés

Témavezető: dr. Bednanics Gábor


Közgazdaságtudományi Szekció

Boros Anikó (gazdálkodás, főiskolai, nappali, alapképzés)
A világörökség és a turizmus kapcsolata Aggtelek példáján
2. helyezés

Témavezető: dr. Tóthné Igó Zsuzsanna


Művészeti és Művészettudományi Szekció


Vágó Szabolcs (rajz, vizuális kommunikáció, főiskolai, nappali, alapképzés)
Két ellentétes meg egy másik (olaj, vegyes technika, vászon, 3 képből álló sorozat)
1. helyezés

Témavezető: Szurcsik József


Tóth Roland (rajz, vizuális kommunikáció, főiskolai, nappali, alapképzés)
Telep  (film)
2. helyezés

Témavezető: dr. Balázs Péter


Őrsi András (rajz és vizuális kommunkáció, ba/bsc nappali alapképzés)
Szőlőtőke II.
Különdíj

Témavezető: Földi Péter


Szeli Bernadett (rajz és vizuális kommunkáció, ba/bsc nappali alapképzés)
Játékok  (sorozat)
Különdíj

Témavezető: Dévényi János


Pedagógia, Pszichológia,  Közművelődési és Könyvtártudományi Szekció

Erdélyi Anita (művelődésszervező, főiskolai, nappali, alapképzés)
Európa Kulturális Fővárosa – Mit tesz a Dobó István Vármúzeum a város kulturális életéért?
2. helyezés

Témavezető: Szabó Sándorné dr.


Oláh Katalin (szociálpedagógia, főiskolai, nappali, alapképzés)
Graffitis szubkultúra vizsgálata a tevékenységet végző néhány csoport összehasonlítása alapján
2. helyezés

Témavezető: dr. Hadnagy József


Juhász Bernadett (angol nyelv és irodalom, főiskolai, nappali, alapképzés)
A kistérségek kulturális lehetőségei (Gyöngyös-Mátra térség)
Különdíj

Témavezető: Szabó Sándorné dr.


Tantárgypedagógiai és Oktatástechnológiai Szekció

Juhász Gergely József (gazdaságismeret, főiskolai, nappali, alapképzés)
Oktatóprogram a befektetési döntések megalapozásához
2. helyezés

Témavezető: Hollóné dr. Kacsó Erzsébet


Szalai Éva (informatikus könyvtáros, főiskolai, nappali, alapképzés)
Letöltsem vagy megvegyem. Ismeretterjesztő weboldal az elektronikus anyagok szerzői jogáról
3. helyezés

Témavezető: Kvaszingerné Prantner Csilla


Juhász Zoltán (gazdaságismeret, főiskolai, nappali, alapképzés)
Az információtechnológiai eszközök szerepe a gyakorlatorientált gazdaságismereti oktatásban
Különdíj

Témavezető: Vas István


Sebestyén Réka (matematika, főiskolai, nappali, alapképzés)
Matematika oktatás projekt módszerrel
Különdíj

Témavezető: Orosz Gyuláné dr.


Testnevelés- és Sporttudományi Szekció

Hubay Kinga (testnevelőtanár, ma/msc, levelező, alapképzés)
A 6-14 éves tanulók motívációjának vizsgálata a testnevelés órán a vasvári Kardos László Általános Iskolában
1. helyezés

Témavezető: dr. Bocz Árpád


Kőrösi Fruzsina (testnevelés, főiskolai, nappali, alapképzés)
Az egészséges életmód és az egészséges életmódra nevelés
2. helyezés

Témavezető: dr. Müller Anetta


Oláh Tamás (testnevelés, főiskolai, nappali, alapképzés)
Végzős testnevelés szakos hallgatók torna, gimnasztika oktatásához való viszonyulása
3. helyezés

Témavezető: Fügedi Balázs


Jambrich Miklós (testnevelés, főiskolai, nappali, alapképzés)
Olimpiai nevelés az iskolában
Különdíj

Témavezető: dr. Szabó Béla


Kerekes Csaba (testnevelés, főiskolai, nappali, alapképzés)
A munkamemória kapacitása a mozgástanulás folyamatában általános iskolások esetében
Különdíj

Témavezető: Fügedi Balázs


Sass Dániel (művelődésszervező, főiskolai, nappali, alapképzés)
Testnevelés tanulói szemmel
Különdíj

Témavezető: Kristonné dr. Bakos Magdolna


2005

Biológia Szekció

Lövei Gabriella (biológia, főiskolai, nappali, alapképzés)
Bodrogzug biológiai vizsgálata
3. helyezés

Témavezető: dr. Andrikovics Sándor, dr. Vizslán László


Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció

Juhász Tamás (földrajz, főiskolai, nappali, alapképzés)
Egri korú porcoshal maradványok összehasonlító vizsgálata (Eger, Wind-féle téglagyár)
2. helyezés

Témavezető: dr. Dávid Árpád


Párkányi Rita (földrajz, főiskolai, nappali, alapképzés)
Földtani elemek magyar, grúz és indián népmesékben – összehasonlítás
2. helyezés

Témavezető: dr. Dávid Árpád


Lengré Szilvia (földrajz, főiskolai, nappali, alapképzés)
Aktuálpaleontológiai megfigyelések egy dalmáciai abráziós térszínen (Horvátország, Solta)
3. helyezés

Témavezető: dr. Dávid Árpád


Várhegyi Ágnes (földrajz, főiskolai, nappali, alapképzés)
Egy bükki felső eocén abráziós térszín paleoichnológiai vizsgálata
3. helyezés

Témavezető: dr. Dávid Árpád


Párkányi Rita (földrajz, főiskolai, nappali, alapképzés)
Földtani elemek magyar, grúz és indián népmesékben – összehasonlítás
Különdíj

Témavezető: dr. Dávid Árpád


Humán Tudományi Szekció

Tóth Réka (angol nyelvtanár, főiskolai, esti, alapképzés)
Dimensions of the Gothic in Horace Walpole’s The Castle of Otranto
2. helyezés

Témavezető: dr. Antal Éva


Kémiai és Vegyipari Szekció

Virág Diána (biológia, főiskolai, nappali, alapképzés)
Peszticidek fotodegradációs mechanizmusának elemzése és lehetséges biológia hatásának modellezése
3. helyezés

Témavezető: dr. Kiss Attila


Művészeti és Művészettudományi Szekció

Vágó Szabolcs (rajz, vizuális kommunikáció, főiskolai, nappali, alapképzés)
Táj I-III.
2. helyezés

Témavezető: Molnár László József


Szemethy Anikó (rajz, vizuális kommunikáció, főiskolai, nappali, alapképzés)
Érzelem
3. helyezés

Témavezető: Kovács László


Pedagógia, Pszichológia,  Közművelődési és Könyvtártudományi Szekció

Kis Ivett (pedagógia, főiskolai, nappali, alapképzés)
Mérés, értékelés, vizsgáztatás az Eszterházy Károly Főiskola gyakorlatának tükrében
3. helyezés

Témavezető: Kovács László


Simon Katalin (szociálpedagógia, főiskolai, nappali, alapképzés)
Párkapcsolatok ifjúkorban: Kivel? Miért? Hogyan?
Különdíj

Témavezető: dr. Dégi Csaba


Tantárgypedagógiai és Oktatástechnológiai Szekció

Mohácsi Norbert (számítástechnika, főiskolai, nappali, alapképzés)
EU-s oktatóprogram általános iskolások számára
1. helyezés

Témavezető: Kvaszingerné Prantner Csilla


Soltész Emese (számítástechnika, főiskolai, nappali, alapképzés)
A tanulás segítése az informatika eszközeivel az integrált nevelésben
1. helyezés

Témavezető: dr. Koncz József


Adorján Judit (fizika, főiskolai, nappali, alapképzés)
A film, mint a fizika főhőse, avagy a film, mint motivációs eszköz
3. helyezés

Témavezető: dr. Vida József


Testnevelés- és Sporttudományi Szekció

Nagy Viktória (testnevelés, főiskolai, nappali, alapképzés)
A mentális edzés alkalmazási lehetősége az iskolában
Különdíj

Témavezető: dr. Honfi László


2003

Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció

Bodnár Katalin (földrajz, főiskolai, nappali, alapképzés)
Felső-oligocén otolithok összehasonlító vizsgálata (Eger, Wind-féle téglagyár)
3. helyezés

Témavezető: dr. Dávid Árpád


Sajgó Zsolt (földrajz, főiskolai, nappali, alapképzés)
A külföldi tőkebefektetések hatása a szőlőtermesztésre és a borászatra Tokajhegyalján
6. helyezés

Témavezető: dr. Kajati György


Bene Katalin (földrajz, főiskolai, nappali, alapképzés)
A Danitz-pusztai (Mecsek hegység) homokbánya csontoshal faunája
Különdíj

Témavezető: dr. Dávid Árpád


Közgazdaságtudományi Szekció

Hauser Richárd (gazdálkodás, főiskolai, nappali, alapképzés)
EU csatlakozás előtt az egri borvidék
1. helyezés

Témavezető: dr. Gaál Béla


Pedagógia, Pszichológia,  Közművelődési és Könyvtártudományi Szekció

Boros Gábor (informatikus könyvtáros, főiskolai, nappali, alapképzés)
Az OSZK müncheni katalógus-rendszere
3. helyezés

Témavezető: dr. Ottovay László


Gossányi Judit (szociálpedagógia, főiskolai, nappali, alapképzés)
Egy előzetes letartóztatásban lévő fiatalokkal végzett  csoportmunka hatákonyságvizsgálata, avagy egy  alternatív reszocializációs program
3. helyezés

Témavezető: dr. Ludányi Ágnes


Szalay Dóra (művelődésszervező, főiskolai, nappali, alapképzés)
Megváltozott munkaképességű emberek képzésének, művelődésének sajátos andragógiai kérdései
3. helyezés

Témavezető: Hidy Pálné dr.


Tumpek Gabriella (biológia, főiskolai, nappali, alapképzés)
Az iskolai drogprevenció helyzete Magyarországon  budapesti, salgótarjáni és egri kutatások tükrében
3. helyezés

Témavezető: Gaál Gabriella, dr. Dobos Anna


Bencsik Linda (művelődésszervező, főiskolai, nappali, alapképzés)
A közművelődés gerontológiai feladatai
Különdíj

Témavezető: Hidy Pálné dr.


Társadalomtudományi Szekció

Dömötör Endre (művelődésszervező, főiskolai, nappali, alapképzés)
Bíró Yvette filmkultúrája (A Filmkultúra története 1965 – 1973)
3. helyezés

Témavezető: dr. Veress József


Kóró Kata (művelődésszervező, főiskolai, nappali, alapképzés)
A fiatalok politikai beállítottsága és választói magatartásuk. (Közvéleménykutatás az EKF-en)
Különdíj

Témavezető: Szabó Sándorné dr.


Szander Ágnes (művelődésszervező, főiskolai, nappali, alapképzés)
Nők helyzete az egri börtönben
Különdíj

Témavezető: Szabó Sándorné dr.